Beşiktaş JK, takım sponsorluklarına bir yenisini daha ekledi. Deodorant markası Emotion, Beşiktaş JK Kadın Basketbol A Takımı’na sponsor oldu. Taraflar arasındaki anlaşmaya göre, 2020-2021 sezonu boyunca Kadın Basketbol A Takımı oyuncuları ve teknik heyetin tüm resmi ve hazırlık müsabakalarında giyeceği şortlarda Emotion logosu yer alacak.

Emotion Pazarlama Başkanı Oğuzhan Aslan, sporda fırsat eşitliğine katkıda bulunmaktan mutluluk duyduklarını belirtti: “Kadın sporcularımızın, desteklendiği ve fırsat verildiği durumda ülkemiz için büyük başarılara imza attığına tanık oluyoruz. Bu nedenle Beşiktaş Kadın Basketbol A Takımı’na destek olmaktan gurur duyuyoruz. Böyle bir dönemde spora ve sporcuya verilen desteğin çok daha anlamlı olduğunu düşünüyorum.”

Beşiktaş JK Basketboldan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Umut Şenol da “Emotion’un Türk sporuna, özellikle de fırsat eşitliği yaratarak kadın basketboluna kattığı değer için teşekkür ederiz. Bu anlaşma kadınlarımızın spordan kopmaması ve uluslararası müsabakalarda da başarılar elde ederek ülkemizi gururlandırması açısından ayrıca büyük önem taşıyor” değerlendirmesinde bulundu.