MacerAda; Adalar Belediyesi, Adalar Kent Konseyi, Adalar Vakfı, Heybeliada Su Sporları Kulübü, Heybeliada Gönüllüleri   ortaklığı,

Büyükada Deniz Klubü ve Adalar Rotary Kulübü işbirliğiyle  macerasına bu yıl da devam ediyor.

Maltepe Park AVM, Salcano ve Magma Dergisi sponsorluğunda yapılacak yarışı, Dağ Keçisi ve İstanbul Orienteering Grubu teknik olarak organize ediyor.

İlk iki yıl Burgazada'da başlayıp, Heybeliada'da tamamlanan yarışta bu yıl değişiklik yapıldı.

2013 ve 2014 yıllarında yarışmanın yüzme etabı Burgazada'da başlamış ve Heybeliada'ya yüzülmüştü. Yarışmanın bisiklet ve oryantiring etapları ise Heybeliada'da koşulmuştu.

6 Eylül 2015 tarihinde yapılacak,Macerada yarışlarının yüzme etabı Heybeliada önlerinde başlayacak ve Büyükada'ya yüzülecek. Yarışmanın bisiklet ve oryantiring etapları, Büyükada'da koşulacak.

Böylelikle, ilk iki yıl yarışmaya katılmış olan macera tutkunları, bu defa yepyeni bir parkurla ve yeni sürprizler, zorluklarla baş etmek zorunda kalacak.

Yarışmayı kazanan ilk üç takıma Salcano’dan bisiklet ve Magma Dergisi’nden yıllık abonelik hediye edilecek.

Bu yıl Adalar ilçesinde okuyan öğrenciler de macera dolu  saatler yaşayacaklar. 125.yıl Atatürk İ.Ö.Okulunun Türkiye şampiyonu olan orienteering takımından 12 öğrenci MacerAda parkurunun  2. etabında  yarışacak.

Büyükada Şehit Murat Yüksel İ.Ö.Okulu’ndan  144 öğrenci ise iskelede kendileri için hazırlanan özel etapta  yarışacaklar .Katılan  tüm öğrencilere madalya ve tişört hediye edilecek .

Tekstil Sanatçısı Gül Bolulu’nun "Denizin Çığlığı Enstalasyonu”  ise yarışmanın ayrı bir rengi. 6 Eylül Pazar günü tüm gün boyunca  enstalasyonu gören adalı çocukların hissettiklerini resme dönüşecek  ve bu resimlerden hazırlanacak resim sergisi finish alanında sergilenecek .

Her yıl olduğu gibi fayton çekme, Lefter penaltı noktası, Horoz Reis tangramı gibi birçok bonus etabı da  içeren MacerAda tüm macera severleri 6 Eylül 2015 Pazar günü Büyükada’ya çağırıyor.

 

Ayrıntılı bilgi için: www.adalarkentkonseyi.org.tr

                           www.macerada.org