Yeryüzü dergisi Magma önümüzdeki ay, yayın hayatının beşinci yılına giriyor; bu önemli yıldönümü dolayısıyla okurlarıyla birlikte bir tren yolculuğuna çıkmaya hazırlanıyor. Anadolu’ya Sadakat Treni adını verdiğimiz yolculukta tren, Ankara’dan kalkacak, Divriği’de yolcularını indirecek. Sonra aynı yoldan geri dönecek. Önümüzdeki ay, daha ayrıntılı yolculuk planı açıklanacak. Taslak plan şöyle:

27 EKİM CUMARTESİ ANKARA – SİVAS TREN YOLCULUĞU

Sabah saat 10:55 Ankara Kızılırmak istasyonundan trenle hareket. Gün boyunca Anadolu izlenimli tren yolculuğu. Yolculukta söyleşi, dinleti, gösteri etkinlikleri. Okurlarla birlikte Magma’nın gelecek sayısının yayın toplantısı. Akşam saat 21.30 Sivas’a varış. Divriği ilçesine transfer ve konaklama.

28 EKİM PAZAR, DİVRİĞİ GEZİSİ

Gün boyunca Divriği gezisi. Divriği Ulucami, sivil mimari örnekleri, Divriği kent merkezi gezisi. Öğle yemeğinden sonra Cürek eski maden kasabası gezisi ve yürüyüş. Akşam Divriği’de konaklama. Gece kent meydanında söyleşiler.

29 EKİM PAZARTESİ, DİVRİĞİ – SİVAS GEZİSİ – ANKARA YOLCULUĞU

Sabah iki saatlik kanyon yürüyüşü. Sonra 29 Ekim etkinliklerine katılım. Öğle yemeği sonrası saat 13.00’da Tuğut Köyü’ne belediye araçlarıyla hareket. Köy ve kır gezisi sonrası Divriği merkeze dönüş. Kampımızı toplayıp serbest zaman içerisinden kent gezisi. Sonrasında 18.00 kalkışlı bölgesel trenle Sivas’a hareket. Tam 20:30’da Sivas’a varış. Akşam 21.30 Vangölü Ekspres ile Sivas’tan trenle hareket. Sabah 07.30’da Ankara’ya ulaşıyoruz. Dönüş planına göre katılımcıların yolcu edilmesi. Magma okurlardan yalnızca tren maliyeti karşılığı ücret alınacak. Ayrıntılı bilgi için tamzaratur.com adreslerini ziyaret edebilirsiniz. TEL.: 0212 251 98 64 ve 0505 497 05 79 - 78