Magma dergisinin basın destekçisi olduğu Bozcaada Uluslararası Ekolojik Belgesel Festivali (BIFED) sekiz yaşında. Bu yıl 13 - 17 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek festivalin başvuruları sona erdi. Dünya, çevre ve alışkanlıklarımızla ilgili ekoloji temelli filmleri izleyicilerle buluşturmayı hedefleyen BIFED 2021’e 101 ülkeden 1001 film ulaştı.

Yönetmenliğini Petra Holzer’in, koordinatörlüğünü Ethem Özgüven’in ve Başkanlığını Bozcaada Belediye Başkanı Dr. Hakan Can Yılmaz’ın üstlendiği festivalin geçtiğimiz yılki teması #SavunucularıSavun bu sene de devam ediyor. Dünya protestolarla yankılanırken BIFED bu yıl da yaşam alanını, doğasını ve hakkını savunanların filmleriyle birlikte mücadelesini de izleyicilerle buluşturacak. Petra Holzer ve Ethem Özgüven herkesi BIFED’e çağırıyor: “Bu yıl da her şeye karşın umut etmeyi sürdürmek için sizleri BIFED’e devam ediyoruz. Umudu büyütmek ve paylaşmak için...”

BIFED Blog Yayında

Festivalin hedeflediği gibi ekoloji temelli problemleri konu alan, tartışan ve bu problemlerin karşısında umuda ve birliğe çağrı yapan yazılar, festival için hazırlanmış video ve podcast’ler BIFED Blog’da. Ayrıntılı bilgi için www.bifed.org adresini ziyaret edebilirsiniz.