İlki 2013 yılında yapılan ve Türkiye çapında büyük bir ilgi gören Kore Yemekleri Yarışması’nın ikincisi, profesyonel ve amatör olmak üzere iki ayrı kategoride, ön eleme ve final etaplarıyla 18-21 Mayıs 2016 tarihleri arasında gerçekleştirildi.

Ön elemeye evlerinde yaptıkları Kore yemekleriyle internet üzerinden olarak katılan yarışmacılarından başarılı bulunanlar, finale çıkmaya hak kazandılar. Final etabının ilk bölümünde katılımcılar ön elemede yaptıkları tarifi, kendi malzemeleriyle canlı olarak hazırladılar. Yapılan elemenin ardından bir üst tura çıkan finalistlerden özel bir Kore yemeği olan Dokkbokki hazırlamaları istendi. Yaratıcılığın ön plana çıktığı bu son aşamada yarışmacılar kendilerine özgü bir Dokkbokki tarifini hayata geçirdi.

Yarışmada sadece dereceye girenlere değil, çeşitli yan etkinlikler ile diğer katılımcılara da hediyeler ve ödüller dağıtıldı. Kore Yemekleri yarışması, Kore Turizim Organizasyonu, Kore Başkonsolosluğu ve Kore Kültür Merkezi’nin desteği; LG Electronics, CAS Elektronik, Hyundai, n11.com, Smart Market, Jonathan Gıda’nın sponsorluğuyla gerçekleşti.