Politeknik’in bu yıl 3’üncüsünü düzenlendiği Beyaz Baretin Kadrajı ödüllü fotoğraf sergisi başvuruları başladı. Mühendislerin, mimarların, plancıların gözünden COVID-19 pandemisinde yaşananlarının yansıtılacağı yarışmanın teması: Maskenin Ardı. 22 Şubat’ta başlayan yarışmanın son başvuru tarihi 14 Mayıs.

Sokakta, işte, evde pandemiyle birlikte farklılaşan gündelik deneyimler, evlere sığamayan haller, sıkkınlıklar, özlemler, umutlar kısacası maskenin ardından şahit olunanlar mühendislerin, mimarların, plancıların kadrajına girecek. Sergiye, her mühendis, mimar, plancı, en fazla 5 fotoğraf gönderebiliyor. Teknik şartnamede belirtilen fotoğraf boyutları, çözünürlük, nitelik şartları sağlanması koşuluyla fotoğraf tekniği serbest. Katılım şartlarının tüm detayları beyazbaretinkadraji.com adresinde yer alıyor. Mühendis, mimar ve fotoğraf sanatçılarından oluşan seçici kurulun değerlendirmesiyle seçilecek ilk 6 fotoğraf sahibine 1 yıllık Magma Dergisi üyeliği ve ilk 3 fotoğraf sahibine ek olarak Politeknik tasarım bardak seti hediye edilecek.

Serginin açılışı koronavirüs salgını nedeniyle 22 Mayıs’ta Politeknik sosyal medya araçları üzerinden online olacak. Seçilen fotoğraflar da dijital olarak sergilenecek; ayrıca İstanbul, Ankara başta olmak üzere çeşitli illerde pandemi koşulları gözetilerek açık alanlarda sergilenmesi planlanıyor.