Günümüzün en büyük sorunlarından biri olarak öne çıkan iklim değişikliğinin dünyamıza ve yaşadığımız çevreye etkisine dikkat çekmek isteyen Alarko Carrier’ın, bu yıl onuncusunu düzenlediği Küresel İklim Değişikliği Fotoğraf Yarışması’nın kazananları belli oldu. Başvuruların, Instagram ve Twitter üzerinden #AlarkoCarrierKüreselİklim2023 etiketi ile yapıldığı yarışmaya yaklaşık 1000 fotoğraf katıldı.

Yapılan değerlendirmenin ilk aşamasında, aralarında Gazeteci ve Fotoğrafçı Adem Meleke, Gezgin Foto Genel Yayın Yönetmeni Nihan Özgen Meleke, Alarko Carrier Genel Müdür Yardımcısı Hırant Kalataş, Alarko Carrier Kurumsal İletişim Müdürü Hüdai Öztürk ve Alarko Carrier Pazarlama Direktörü Volkan Arslan’ın da yer aldığı ön eleme jürisi tarafından 50 fotoğraf seçildi. Ardından seçici kurulun oylarıyla 12 fotoğraf kazanan olarak belirlendi.

Kazanan 12 fotoğraf seçici kurulun bir araya gelerek, tüm fotoğrafları değerlendirmesi sonucu belirlendi. Seçici kurulda; Gazeteci ve Fotoğrafçı Adem Meleke, Belgeselci ve Foto Muhabiri Coşkun Aral, Fotoğrafçı Dilan Bozyel, Milliyet Gazetesi Fotoğraf Editörü ve Foto Muhabiri Ercan Arslan, Fotoğrafçı Yazar Merih Akoğul, Alarko Carrier Yönetim Kurulu Başkanı Niv Garih ve Reklamcı Serdesin Ajans Başkanı Serhat Bayram yer aldı. Seçici kurulun değerlendirmesi sonucu dereceye giren ilk 12 fotoğrafın sahipleri Alarko Carrier tarafından birbirinden özel ödüller almaya hak kazandı.


Küresel İklim Değişikliğinin Fotoğrafları 1


2. Betül Şimşek / Hakkari-Cilo Buzulları


Küresel İklim Değişikliğinin Fotoğrafları 2

3. Yunus Yıldız


Küresel İklim Değişikliğinin Fotoğrafları 3

4. Mehmet Kıllınç / Burdur Gölü


Küresel İklim Değişikliğinin Fotoğrafları 4

5. Seyit Konyalı / Beyşehir Gölü


Küresel İklim Değişikliğinin Fotoğrafları 5

6. Nurettin Boydak / Konya


Küresel İklim Değişikliğinin Fotoğrafları 6

7. Mürsel Çetin


Küresel İklim Değişikliğinin Fotoğrafları 7

8. Esengül Alıcı / Meke Krater Gölü


Küresel İklim Değişikliğinin Fotoğrafları 8

9. Hikmet Tanirgan / Konya - Çumra - Tavşanlı Köprüsü


Küresel İklim Değişikliğinin Fotoğrafları 9

10. Mustafa Kütük / Kayseri


Küresel İklim Değişikliğinin Fotoğrafları 10

11. Veysi Şimşek


Küresel İklim Değişikliğinin Fotoğrafları 11

12. İsmail Serhat Şahin