İş Sanat bu yıl 20. konser sezonunu kutluyor. Yeni sezonda klasik müzikten caza, dünya müziğinden dans gösterilerine, yerli projelerden şiir dinletilerine ve çocuk oyunlarına uzanan pek çok etkinlik yedi ay boyunca sanatseverleri bekliyor.

Yeni programı açıklayan İş Sanat Genel Müdürü Zuhal Üreten, “Her yaştan izleyicimizin farklı zevklerine hitap eden yeni konser sezonumuzun başlangıcına Kibele Sanat Galerimiz de ‘Kibele’nin Hafızası’ başlıklı karma bir sergi ile eşlik ediyor. Ankara Sanat Galerimizde ise yeni dönemi Nazım’a Yolculuk sergimizle karşıladık. Sene sonunda biteceğini duyurduğumuz İstiklal Sergimizi ise gördüğü büyük ilgi nedeniyle hem Ankara’da hem de İstanbul’da uzatma kararı aldık. Sanatın hayatımızı renklendireceği bir sezon olmasını diliyorum” dedi.

Sanat Yönetmeni Defne Turaç da İş Sanat’ın 20. konser sezonuna heyecanla hazırladıklarını ifade ederek “Müzik dünyasının yakından takip ettiği orkestra ve solistler, ülkemizin değerli sanatçılarının İş Sanat için hazırladığı özel projeler, dans gösterileri, şiir dinletileri ve çocuk oyunları ile yine geniş seyirci kitlesine hitap eden bir sezona ev sahipliği yapacağız” açıklamasını yaptı.

Yeni konser sezonunu 14 Kasım’da İş Kuleleri Salonu’nda Thomas Rösner yönetimindeki, Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası konseri ile açan İş Sanat’ın yeni sezon programına buradan ulaşabilirsiniz.