Politeknik – Halkın Mühendisleri Mimarları Şehir Plancıları, Beyaz Baretin Kadrajı isimli ödüllü fotoğraf yarışması düzenliyor. Bu yıl ikincisi düzenlenen yarışmanın konusu “ekonomik kriz”, teması “Tam Zamanlı Huzursuzluk”.

Mühendislerin, mimarların ve şehir plancılarının gözünden ekonomik kriz koşullarında yaşananların anlatılacağı yarışmanın son başvuru tarihi 26 Nisan. Yarışma sadece mühendis, mimar, şehir plancısı ve mühendislik – mimarlık fakültesi son sınıf öğrencilerinin katılımına açık. Fotoğraflar bilgi@beyazbaretinkadraji.org adresine mail yoluyla yollanabilir ya da beyazbaretinkadraji.org adresinden yüklenebilir. Sonuçlar 2 Mayıs tarihinde açıklanacak. Seçki, 5 – 9 Mayıs tarihlerinde Ankara’da Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde sergilenecek.

Yarışmanın kazananları Magma ailesine katılıyor. İlk üç fotoğraf sahibine Magma Dergisi gezi turu; ilk altı fotoğraf sahibine de bir yıllık Magma Dergisi üyeliği hediye. Sergiye katılan herkese Politeknik teşekkür belgesi ve sergi kataloğu verilecek.

Yarışma ile ilgili ayrıntılı bilgiye beyazbaretinkadraji.org adresinden ulaşabilirsiniz.