Hacer Aydın, Nepal’de meydana gelen depremlerden önce Nepal ziyareti sırasında çektiği fotoğrafları Buca Belediyesi’nin desteği ile satışa çıkardı. Aydın, belediye önünde açtığı serginin gelirini Nepal’deki depremzedelere göndereceklerini belirtti.

Geçtiğimiz aylarda meydana gelen 7.8 ve 7.3 şiddetinde depremler ile sarsılan Güney Asya ülkesi Nepal’e Buca’dan yardım eli uzatıldı. Bucalı Hacer Aydın, depremden önce Nepal ziyareti sırasında çektiği amatör resimleri belediye hizmet binası önünde satışa çıkardı. On binlerce insanın öldüğü ve binlerce insanın yaralandığı depremler karşısında duyarsız kalmayan emekli memur Hacer Aydın, Buca Belediyesi’nin desteği ile açtığı serginin gelirini Nepal’de ki depremzedelere göndereceklerini söyledi.

NEPAL’DEKİ DOSTLARI YARDIM İSTEDİ

Depremden önce Nepal’e birçok kez ziyarette bulunduğunu ve ziyaretleri sırasında Nepal’de dostlar edindiği söyleyen serginin mimarı Hacer Aydın, depremin ardından Nepal’deki dostlarının kendisini arayarak yardım istediğini söyledi. Emekli memur olması dolayısıyla tek başına yardım gönderemediğini belirten Aydın, bu sergiyi açmaya karar verdiğini dile getirdi.

BUCA BELEDİYESİ’NE TEŞEKKÜR

Deprem felaketlerine ülke olarak yabancı olmadığımızı bunun acısını çok iyi bildiğimizi ifade eden Aydın, sergiyi açmasında büyük destek veren Buca Belediyesi’ne de, bu duyarlılığından dolayı teşekkür etti.

Kaynak: Hürriyet