İstanbul Üniversitesi Tarihöncesi Arkeolojisi Anabilim Dalı, Fransız Anadolu Araştırmaları Enstitüsü ve ARCSCAN (Archéologies et Sciences de l’Antiquité) ile ortaklaşa düzenlediği konferans serisine çok özel bir bilim insanı ve konuyla devam ediyor.

İÜ Prehistorya Laboratuvarı’nın büyüleyici atmosferinde 17 Nisan’da Prof. Dr. Isabella Caneva “Firavunlardan Önce Mısır, Çölün Hediyesi (Before Pharaohs: Egypt, A Gift of the Desert)” başlıklı bir seminer verecek. Seminer hibrid yapılacak. Böylece gelme imkânı olmayan herkes aşağıdaki zoom bağlantısı üzerinden kayıt yaptırarak semineri canlı takip edebilecek. Şahsen katılmak isteyenlerin kayıt yaptırması gerekmiyor, seminer herkesin katılımına açık. Sunumun dili İngilizce olacak ve simultane Türkçe çeviri yapılmayacak.

Prof. Dr. Isabella Caneva, 2021 yılına kadar yaklaşık 28 yıl boyunca Anadolu'nun en eski yerleşim yerlerinden biri olan Mersin’in kuzeybatısında yer alan Yumuktepe Höyüğü'nde kazı başkanlığı yaptı. Prof. Caneva, günümüzde İtalya’nın güneyindeki Lecce kentinde yer alan Salento Üniversitesi’nde Arkeoloji Bölümü’nde ders vermeye devam ediyor.

Online katılmak isteyenler için kayıt linki:

https://zoom.us/meeting/register/tJIoduGqrDkrGdD8tMJqaorzdBwyNZu7H1uU

 

Seminer Detayları

Başlık: Before Pharaohs: Egypt, A Gift of the Desert

Konuşmacı: Prof. Dr. Isabella Caneva

Tarih: 17 Nisan 2024 Çarşamba

Saat: 16.30

Yer: İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Prehistorya Laboratuvarı

Balabanağa Mah. Ordu Cad. No: 6 Fatih-İstanbul.